Jak znaleźć pomysł na sklep internetowy?

Pomysł na sklep inteernetowy

Każdego roku w Sieci pojawia się coraz więcej sklepów internetowych. Dzięki tak szerokiemu wachlarzowi wyboru możliwe jest kupienie niemalże wszystkiego online. Od małych drobiazgów, przez jedzenie, ubrania, gazety, sprzęt AGD i RTV, po samochody i nawet mieszkania. Najważniejsze jest to, aby wpaść na dobry pomysł na sklep internetowy, do czego potrzebne będzie najpierw przeanalizowanie rynku. Nie ma bowiem większego sensu otwieranie sklepu, których jest w Sieci całe mnóstwo. Bardzo bowiem ciężko będzie przebić się ze swoją ofertą na tle konkurencji. Jakie mamy zatem możliwości

Analiza rynku to podstawa

Obecnie stworzenie sklepu internetowego jest banalnie proste i szybkie w realizacji. Wybierając e-sklep w abonamencie, można już w tym samym dniu go otworzyć. Pojawia się tylko pytanie, co będziemy w nim sprzedawać? Z całą pewnością możliwości jest bardzo wiele. Tak naprawdę to można handlować niemalże wszystkim w swoim e-sklepie. Najlepiej jest wejść w niszę, dzięki czemu można liczyć na znacznie mniejszą konkurencję. Chodzi tutaj o bardzo dużą specjalizację w wąskiej niszy, ale nigdy nie wiadomo, czy będzie akurat na tego typu produkty duży popyt. Z drugiej strony działanie w popularnych branżach typu odzież, akcesoria, dodatki, książki, filmy, płyty i sprzęt RTV/AGD zapewnia szeroką grupę docelową, jednakże może być trudno z zaistnieniem w tego typu branżach.

Kilka gotowych pomysłów na sklep internetowy

Jeśli chcemy sprzedawać w naszym e-sklepie towary z branży moda i uroda, to można zdecydować się na akcesoria do makijażu i do włosów, na produkty do paznokci, ręcznie szyte ubrania, profesjonalne kosmetyki Spa, ubrania super size, peruki i przebrania na karnawał, torebki, paski, portfele i apaszki czy też na naturalne kosmetyki. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się także sklepy z rękodziełami. Pomysłem na biznes będzie sprzedaż ręcznie szytych maskotek, nietypowych bukietów, ręcznie robionej biżuterii, unikalnych krawatów i muszek, ręcznie haftowanych obrusów i serwet, koszyków z wikliny, obrazów własnego autorstwa, ozdób świątecznych czy dekoracji z naturalnych produktów.

 

Jeśli chodzi o branże dom i ogród, to można sprzedawać wyposażenie do łazienek, fototapety, meble dla dzieci, drobny sprzed kuchenny, zastawy stołowe i sztućce, dekoracje orientalne, żywe kwiaty, akcesoria ogrodnicze czy też firany i zasłony. Można również założyć e-sklep nakierowany na potrzeby najmłodszych oraz sprzedawać w nim zabawki, ubrania i akcesoria dla niemowlaków, podręczniki i przybory szkolne, kosmetyki dla dzieci, stroje i dodatki na chrzest/komunię/bal karnawałowy.