Skąd wziąć grafikę do sklepu internetowego?

Grafika dla sklepu internetowego

Atrakcyjny wygląd sklepu internetowego to podstawa, jeśli chcemy zainteresować potencjalnych klientów swoją witryną. Tak naprawdę to Internaucie wystarczy kilka sekund do tego, aby stwierdzić, czy warto zostać na danej stronie. Konkurencja jest ogromna i każdego roku pojawiają się kolejne e-sklepy, dlatego też ciekawy szablon sklepu internetowego jest niezwykle istotną kwestią. Można zarówno kupić gotowy szablon, jak i zamówić go u grafika zgodnie z naszymi indywidualnymi potrzebami. Na które rozwiązanie się zatem zdecydować?

Grafika sklepu internetowego – skąd ją wziąć?

Indywidualny szablon graficzny

Zarówno gotowe szablony, jak również autorska strona www mają swoje zalety i wady. W zależności od czasu, naszych potrzeb i możliwości finansowych, możliwe jest wybranie najkorzystniejszej dla siebie opcji. Na korzyść zlecenia wykonania szaty graficznej od podstaw mamy gwarancję uzyskani witryny dopasowanej w stu procentach do naszych indywidualnych oczekiwań oraz do potrzeb naszej grupy docelowej. Jeśli przedsiębiorca chce się wyróżnić na tle konkurencji, to zlecenie stworzenia autorskiej strony będzie strzałem w dziesiątkę. Takie rozwiązanie daje większe możliwości identyfikacyjne – można budować pozytywny wizerunek marki i zwiększyć jej rozpoznawalność. Niestety zlecenie wykonania szablonu od podstaw wiąże się ze znacznie większymi kosztami. Ponadto przedsiębiorcy przyjdzie mniej lub więcej poczekać, aż grafik stworzy i dopracuje szatę graficzną.

Gotowe szablony

Inna opcją są gotowe projekty stron www, które właściwie można ściągnąć za darmo. W Internecie ich nie brakuje, jednakże pobiera się je na własną odpowiedzialność. Wiele z takich szablonów jest przestarzałych i często są źle przygotowane techniczne czy też stworzone w oparciu o nieużywane już technologie. Są także dostępne gotowe, ale odpłatne projekty stron www. W celu ich pobrania należy więc zapłacić określoną cenę. Niestety są to projekty uniwersalne i wiele innych sklepów także może mieć taką samą szatę graficzną. Jeśli chcemy mieć gotowy szablon na wyłączność, to trzeba niestety sporo za niego zapłacić.

Kretor szablonów sklepu

Na platofrmie sklepowej Sky-Shop.pl możemy stworzyć samodzielnie szablon graficzny za pomocą prostego kreatora. Dzięki Kreatorowi Szablonu Sklepu od platformy Sky-Shop.pl możliwe jest stworzenie dowolnej szaty graficznej dla swojego e-sklepu w bardzo prosty, szybki i sposób. Kreator wyglądu sklepu jest zupełnie darmowy dla wszystkich właścicieli sklepów na Sky-Shop.pl więc jeśli stworzysz sklep na tej platformie to będziesz miał dostęp do kreatora szablonów.

Nawet witryna z najlepszej jakości produktami będzie miała spore trudności do wybicia się na tle konkurencji, jeśli nie zadbamy o jej właściwy wygląd. To właśnie nie piękne opisy, ale grafika jest najważniejsza, gdyż kupujemy przede wszystkim oczami. W związku z tym tylko sklep internetowy z ciekawą szatą graficzną jest w stanie przyciągnąć uwagę i przyczynić się do zwiększenia ruchu na stronie.